Slider

Виконання судових рішень

  1. Отримання відомостей про майновий стан боржника
  2. Контроль оперативного вчинення всіх виконавчих дій
  3. Заборона виїзду боржника за кордон
  4. Контроль виконання арешту майна та грошових коштів боржника
  5. Захист боржника від неправомірних дій колекторських компаній
  6. Супроводження продажу майна з прилюдних торгів, аукціонів
  7. Допомога боржникам у закритті виконавчого провадження в стислі строки

Пошук майна боржника

Люди, котрі хоча б раз у житті отримували позитивне судове рішення повинні знати – виграти судову справу та отримати виконавчий лист (наказ) лише півділа, друга половина, що фактично складніше – змусити відповідача виконати судове рішення. Переконані у тому, що першочерговим у вирішенні питання виконання судового рішення є встановлення майнового стану боржника, з’ясування та збір всіх відомостей про особу боржника. Перевірка боржника може стосуватися конкретного громадянина, у тому числі наявності у нього рухомого та нерухомого майна, земельних ділянок та транспортних засобів, офіційне місце роботи та джерело доходу, зрештою встановлення місця фактичного проживання. Така перевірка боржника може стосуватися юридичної особи, тоді окрім іншого основним об’єктом будуть відкриті розрахункові рахунки в банківських установах.

Виконання судового рішення

Працівники органів державної виконавчої служби територіальних управлінь юстиції не завжди своєчасно та повною мірою здійснюють свої обов’язки з примусового виконання судового рішення. Ми знаємо, як ефективно контролювати хід виконавчого провадження та співпрацювати з виконавцями для оперативного вчинення комплексу необхідних дій в інтересах стягувача. У сферу даної практики нещодавно було включено новий інститут приватних виконавців. Ми співпрацюємо з кваліфікованим та компетентним приватним виконавцем, звернення до якого буде альтернативою ДВС щодо окремих категорій виконавчих документів та наявності бюджету. Звертаємо увагу, що до приватного виконавця не звернешся з примусового виконання рішень про відібрання дитини, рішень у яких боржниками є держава, державні органи, юридичні особи частка держави у статутному капіталі яких перевищує 25%, про виселення та вселення тощо. Не треба забувати, що доступ до державних виконавців також став не дешевим, з урахуванням останніх змін законодавства. Так до подання заяви про примусове виконання рішення суду, необхідно сплатити авансовий внесок у розмірі 2% суми, яка підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних заробітних плат, а в рішення немайнового характеру у розмірі однієї мінімальної заробітної плати з боржника фізичної особи та двох заробітних плат з юридичної особи. Із реформуванням правовідносин з примусового виконання судових рішень, запровадили нову автоматизовану систему виконавчих проваджень та реєстр боржників. Відомості про боржників включені до Єдиного реєстру боржників є відкритими. Нотаріуси та державні реєстратори речових прав на нерухоме майно, до яких з метою вчинення правочину щодо відчуження майна звернувся боржник – зобов’язані зробити перевірку по реєстру боржників.

Накладення та зняття арешту з майна

Контроль виконання арешту майна боржника та грошових коштів може мати місце як під час судового розгляду, у формі виконання ухвали про забезпечення позову, так і при виконані судового рішення. Надання наших юридичних послуг у питанні арешту по-перше буде своєчасним, по-друге ефективним, по-третє збереже ваші кошти. Так для прикладу, у практиці інших менш кваліфікованих юристів бувають випадки, коли: вони бездумно сплачують гроші клієнтів за виконання арешту у вигляді забезпечення позову, у якості авансового внеску. Хоча таке обтяження є публічно правовим, повинно надходити виконавцю від суду та не потребує оплаті для виконання. Своєчасне внесення ухвали про арешт рухомого майна в реєстр обтяжень та перевірка наявності обтяження такими юристами також залишається поза увагою. Боржнику досить одного дня для відчуження свого майна. Адвокати нашої компанії проконтролюють щоб виконавчий документ відповідав вимогам закону та був виконаний у стислі строки. Маємо значний практичний досвід проведення арешту та складання опису рухомого та нерухомого майна боржника.

Встановити заборону виїзду за кордон

Ми маємо позитивну судову практику для вирішення питання про обмеження боржника у праві виїзду за кордон до виконання обов’язку встановленого судовим рішенням. Ми знаємо як проконтролювати звернення державного виконавця з поданням про обмеження у праві виїзду за кордон до суду. Які попередні дії з примусового виконання повинен вчинити виконавець та як забезпечити позитивний розгляд судом подання.  Ухвала суду про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена за поданням державного або приватного виконавця, яким відкрито відповідне виконавче провадження. Розгляд подання та прийняття ухвали відбувається без виклику боржника та підлягає постановленню на облік в Державній прикордонній службі. У виконавчих провадженнях про стягнення аліментів були встановлені нові обмеження для злісних неплатників, а саме: обмеження керування транспортним засобом, право полювання, користування зброєю тощо.

Захист адвокатом від колекторів

Появлення «сірих» колекторських компаній в нашій державі відбулось в часи кризи 2008 року та було наслідком існування великих банківських портфелів безнадійної заборгованості громадян. Банки в свою чергу продавали право вимоги до позичальників за безцінь, а колектори розуміюче безперспективність повернення боргу у правовому полі використовують незаконні психологічні методи тиску. Дій більшості «вишибайлів боргів» незаконні і ми знаємо як захистити боржника від неправомірних дій колекторських компаній. Дуже часто колектори вдаються до тактики масових дзвінків боржнику та направлення неправильно нарахованих, завищених сум боргу. Ми радимо вести діалог з колекторами виключно у письмовій формі, а краще з посередництвом професійних юристів. Ми готові виступити арбітром в конфліктній ситуації та суттєво зменшити завищені суми вимог, а як наслідок укласти взаємовигідну мирову угоду у судовому порядку. Інколи дії колекторських компаній порушують честь, гідність та ділову репутацію, як наслідок мова може йти вже про подання позову від позичальника про відшкодування моральної шкоди.

Адвокат зняти арешт з майна

Є важливим повний юридичний контроль у питанні примусової реалізації майна боржника з прилюдних торгів, аукціонів. Боржники часто використовують тактику заниження вартості майна, проведення декількох уцінок та продаж з аукціону на користь зацікавлених осіб причетних до самого боржника. Акцентуємо важливість правильного використання в інтересах боржника або стягувача можливостей програмного забезпечення СЕТАМ (системи електронних торгів арештованим майном). У будь-якому випадку наші юристи готові допомогти у питаннях визнання процедур проведення торгів незаконним, а як наслідків відміна результату аукціону.

Адвокат закрити виконавче провадження

З іншої сторони бувають випадки, коли об’єктивно у боржника немає майна для виконання рішення про стягнення боргу. З метою зняття арештів та інших заборон відносно боржника в межах виконавчого провадження у даному випадку може бути два варіанти: повернення виконавчого документу стягувачу та закінчення провадження у зв’язку із визнанням боржника банкрутом. Допомога боржникам у закритті виконавчого провадження може полягати у контролі своєчасного встановлення доказами факту відсутності у боржника майна необхідного для виконання рішення або джерел доходу. При варіанті визнання громадянина банкрутом необхідною передумовою має бути наявність юридичного статусу підприємця. Чинним законодавством України, передбачена можливість банкрутства виключно фізичних осіб зі спеціальним статусом підприємця. Отримавши рішення про визнання фізичної особи-підприємця банкрутом, остання звільняється від оплати боргу, пов’язаного виключно з підприємницькою діяльністю. Іншу заборгованість, у тому числі кредит у банку, який оформлений на фізичну особу, громадянин зобов’язаний сплачувати в загальному порядку. У березні 2018 року був знятий з розгляду Верховної Ради проект закону «Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання її банкрутом». Автори законопроекту пропонували створити окрему систему регулювання специфічних правовідносин, пов’язаних із заборгованістю фізичних осіб. Тим не менш і в цій ситуації ми знаємо що робити!